گردو چندلر

قیمت گردو چندلر در بازار به دلیل مرغوبیت آن از باقی گونه های دیگر بیشتر است. هرچند در صورتی که مستقیم از باغدار تهیه شود مسلما به صرفه تر خواهد بود. پخش توحید محصولات خود را مستقیما از باغدار تهیه می کند فلذا با قیمت های کمتری نسبت به بازارهای مشابه این نوع گردو را به شما عرضه می کند.

گردوی چندلر جدا شده از پوست سبز

در مورد گردوی چندلر

گونه گردو چندلر یکی از و شاید پرطرفدارترین گردو در جهان می باشد. پوست کاغذی آن، درشت بودن گونه و مغز سفید درون آن این گردو را از دیگر گردوها متمایز کرده. این گونه پرفروشترین نوع گردوی سایت (گردوبادوم) می باشد. چندلر توسط دانشگاه کالیفرنیا برای نخستین بار پرورش داده شد. در سال های اخیر به دلیل بهره وری بالای آن و بالاخص کیفیت عالی به عنوان پرمخاطب ترین گونه در بین باغداران تبدیل شد.

کیفیت مغز و پوست: چندلر با مغزی درشت به همراه پوستی نازک اصطلاحا پوست کاغذی باردهی می کند و کاملا سفید رنگ است. رنگ و پوست نازک در قیمت گذاری گردو بسیار دارای اهمیت هستند. گردوهایی که مغز روشن تری دارند بالاتر قیمت گذاری می شوند. مغز چندلر به راحتی از پوست درامده و به دو نیم قسمت می شود.

درخت گردو چندلر

درخت چندلر

سود: نود درصد شاخه های چندلر دارای بازدهی می باشند. در نتیجه این گونه گردو پرسود ترین نوع گردو می باشد. زمانی که نهال این گونه کاشته می شود در همان سال نخست میوه می دهد.

اندازه درخت: قامت چندلر به پانزده متر نیز می رسد. از آنجایی که شاخ و برگ آن حرص می شود معمولا در اندازه های کوتاه تری نگه داری می شوند. برخی اوقات درخت به سمت افقی تمایل پیدا می کند و پهنای شاخ و برگ آن به پنج متر می رسد. فاصله کاشت درختان معمولا زیاد است و در ابعاد ۷ در ۵ درختکاری صورت می گیرد.

فصل برداشت: چندلر دیر برداشت می شود و همین باعث می شود تا تحت تاثیر کریستال های زمستانی قرار نگیرد، به واسطه باکتری pathogen Xanthomonas arboricola سیاه نشود و پیله Cydia pomonella آن را آفت زده نکند.

گرده افشانی: چندلر یک درخت خودافشان است. می تواند بدون گرده افشان باردهی داشته باشد. اما وقتی در کاشت از گرده افشان استفاده شود میزان باردهی آن بیشتر می شود.

قیمت: برای کسب اطلاعات در مورد قیمت روز چندلر با ما تماس بگیرید. نوسانات قیمت در بازار ما را بر آن داشته تا قیمت ها را به روز کرده و از قیمت گذاری اشتباه برحذر باشیم.

جهت خرید گردوی چندلر با پوست و بدون پوست آماده ارائه خدمات هستیم:

شماره موبایل: ۰۹۱۲۶۷۰۶۶۳۰
  شماره ثابت: ۰۲۱۶۶۸۴۰۴۱۲
 شماره ثابت: ۰۲۱۶۶۸۴۰۴۱۳
 اینستاگرام: nobarannuts@
پست الکترونیکی: info@gerdoobadoom.ir