قیمت گردو با پوست 99

قیمت گردو با پوست در سال ۹۹ مطابق با تورم سالانه منطقی و در نقطه تعادلی برآورد می شود.  اگرچه تغییر قیمت گردوی ایرانی در بازارهای جهانی در مقایسه با تغییر قیمت های داخلی بیشتر بوده اما ذکر آمار و اطلاعاتی در این رابطه می تواند برای شما به عنوان خرده فروش، بنکدار یا تاجر کمک کننده باشد. گردوی ایرانی در بازارهای جهانی نسب به سال گذشته میلادی یعنی ۲۰۱۹ ، ۷۹٫۳% افزایش قیمت داشته و این در حالی است که گردو با پوست نسبت به سال ۹۸ در بازارهای داخلی پنجاه درصد رشد قیمتی به خود دیده.

قیمت گردو با پوست 99

اما این جهش قیمتی به چه دلیل بوده؟ عمده دلیل آن عدم افزایش تولید در داخل بوده. تولید گردو نسبت به سال گذشته تنها ۴٫۱% رشد داشته و همین رشد نسبت به پنج سال پیش ۸۴% بوده. این بدان معنا است که میزان عرضه رشد چندانی نداشته و زمانی که میزان تقاضا برای گردوی ایرانی بیشتر از عرضه باشد مسلما افزایش قیمت صورت می گیرد.

میزان تولید گردوی ایران

اما دلیل دیگر آن کاهش صادرات این محصول تا ۹۳% بوده که می تواند بیشتر به دلیل ویروس کرونا و تحریم های بین المللی باشد. این میزان کاهش در صادرات به افزایش قیمت ها دامن زده و قیمت گردوی ایرانی را تا ۷۳% در بازارهای جهانی افزایش داده. اما دلیل اصلی افزایش در قیمت این محصول در بازارهای داخلی حجم نقدینگی بالا در جامعه، افزایش نرخ دلار در جامعه و متعاقب آن تورم می باشد.

قیمت گردو با پوست

جهت دریافت قیمت خرید عمده و یا صادراتی گردو با پوست از سایت گردو بادوم می توانید با ایمیل ما مکاتبه کنید و یا تماس تلفنی داشته باشیم. ما در اولین فرصت پاسخگوی پیام های شما خواهیم بود:

شماره موبایل: ۰۹۱۲۶۷۰۶۶۳۰
  شماره ثابت: ۰۲۱۶۶۸۴۰۴۱۲
 شماره ثابت: ۰۲۱۶۶۸۴۰۴۱۳
 اینستاگرام: nobarannuts@
پست الکترونیکی: info@gerdoobadoom.ir